BO SAM RUCH TO ZA MAŁO!

 

 

 

Jeżeli zależy Ci na tym, aby zdrowo schudnąć i nie bać się efektu jojo, a przy tym nie czuć głodu to nie możesz trafić lepiej. Aby osiągnąć sukces musisz podejść do tego indywidualnie, a ja Ci w tym pomogę.

Nie od dziś wiadomo, że aby zmniejszyć masę ciała należy jeść mniej natomiast by nabrać masy to więcej. Jednak nie każdy wie, że jeżeli będzie jeść za mało to również może nie chudnąć. Dzieje się tak, ponieważ nasz organizm też „myśli” i potrafi dostosować się do prawie każdej sytuacji. W chwili gdy jemy dużo, to tkanka tłuszczowa jest odkładana w umiarkowany sposób- nadwyżka idzie „na zapas”. Jeżeli jednak dostarczamy zbyt niską liczbę kalorii to jest to sygnał, że nastają ciężkie czasy i wszystko co dostajemy teraz musimy zmagazynować, bo jutro możemy już nic nie dostać. Dlatego osoby, które stosują „diety cud 800kcal” mają problem z energią do życia, spada samopoczucie, a waga pozostaje w miejscu lub co gorsza rośnie. Każdy z nas ma określoną minimalną liczbę kalorii do spożycia w ciągu doby- tak zwane podstawowe zapotrzebowanie energetyczne- mówiąc prosto, do nic nie robienia też potrzeba energię.

Zapamiętaj: Każdy człowiek jest inny, nie można się sugerować tym, że komuś coś pomogło. Tak samo nie należy brać diety od znajomej, bo jeżeli nie prowadzimy takiego samego trybu życia to również potrzebujemy innej proporcji.

 

 
 

DIETA KETOGENICZNA/LCHF

Ten model diety opiera się na zmniejszeniu kalorii dostarczanych z węglowodanów, a zwiększeniu tych dostarczanych z tłuszczy. Dzięki takiemu sposobowi żywienia można zapobiec tworzeniu się stanów zapalnych w organizmie, ograniczyć zatrzymywanie wody oraz wyeliminować napady głodu. Ponadto- prawie nie czuć wcale, że jest się na diecie. Nie wystarczy jednak jeść po prostu tłusto- ważne jest to CO jemy, tłuste frytki nie pomogą nam przy chudnięciu, ale zamiana margaryny na masło, czy wprowadzenie do swojej diety awokado może być pierwszym krokiem do wymarzonej sylwetki.

IMG_8068-małe